Mistrzostwa Polski seniorek w boksie w Grudziądzu. Srebrne Sabiniarz i Zglenicka [wideo]

Redakcja
Larysa Sabiniarz (Boxing Team Chojnice, druga od lewej) wywalczyła w Grudziądzu wicemistrzostwo seniorek w boksie. Pierwszy z lewej - jej trener Marcin Gruchała. Na najwyższym stopniu podium - złota medalistka MP Hanna Solecka (Skorpion Szczecin) Maryla Rzeszut
Dwa srebrne medale zdobyły zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w boksie: Larysa Sabiniarz z Chojnic i Milena Zglenicka z Torunia. Polska czołówka pań walczyła w ringu Startu Grudziądz.

Dzielnie biły się pięściarki z naszego regionu w mistrzostwach Polski seniorek i Pucharze Polski juniorek w boksie. Walczyły w hali MKS Start w Grudziądzu przy ul. Konarskiego.
Do finału mistrzostw Polski doszły i wywalczyły srebrne krążki: Milena Zglenicka (51 kg, Pomorzanin Toruń - uległa 0:3 Sandrze Drabik z Kielc) i Larysa Sabiniarz (69 kg, Boxing Team Chojnice), która w finale przegrała 0:3 z Solecką (Skorpion Szczecin).

Trener Larysy Sabiniarz, Marcin Gruchała (Boxing Team Chojnice) skomentował występ swojej podopiecznej: - Wicemistrzostwo Polski to dla Larysy właściwie porażka, ale z racji krótkiego po kontuzji okresu przygotowań i niepewności tego startu, jest zadowolona ze srebra. Teraz powinna doleczyć kontuzję i rozwinąć swoje możliwości. Skończyła 18 lat i już ma mocną pozycję wśród seniorek.
Brąz MP zgarnęły: Anna Mikołajska (54 kg, Astoria Bydgoszcz) i Antonina Lemańska (+81 kg Wda Świecie).

Najładniejszą walkę MP seniorek stoczyły w Grudziądzu w finale Laura Grzyb (BKS Jastrzębie) i Karolina Miętka (Kontra Elbląg) w wadze 54 kg.

Najlepszą pięściarką wśród seniorek była Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce), a najlepszą zawodniczką z woj. kujawsko-pomorskiego Milena Zglenicka (51 kg) z Pomorzanina Toruń.

Klasyfikacja klubowa MP seniorek: 1. Skorpion Szczecin, 2. Hetman Białystok, 3. Bombardier Gdynia.

Równocześnie rozegrany został w Grudziądzu Puchar Polski Juniorek.

Finałowe walki wygrały po 3:0: Weronika Balcer (60 kg, Wda Świecie) i Kamila Kapuścińska (75 kg, Start Włocławek).
Drugie miejsca w finale: Milena Pogorzelska (51 kg, Start Grudziądz) oraz Aleksandra Kłonowska (69 kg) i Karolina Lewandowska (75 kg, obie Start Włocławek).
Trzecie miejsca: Sylwia Lipska i Angelika Żuraw (48 kg, Wda Świecie), Justyna Sadzińska (51 kg, Wda Świecie), Wiktoria Chorążak (54 kg, Start Włocławek), Patrycja Wochna (54 kg, Ring Wolny Toruń),

Najlepszą zawodniczką Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego w Pucharze Polski juniorek została Weronika Balcer (60 kg) z Wdy Świecie. Ona też stoczyła najładniejszą walkę w gronie juniorek - z Patrycją Pszczółkowską (Tygrys Elbląg).

- Na mistrzostwa Polski seniorek mogło dotrzeć więcej pięściarek, wtedy poziom walk byłby wyższy - ocenia Kazimierz Kiczyński, szef Startu Grudziądz, organizator i gospodarz mistrzostw. - Niemniej turniej był udany, zwłaszcza organizacyjnie.

Klasyfikacja klubowa w PPJ: 1. Start Włocławek, 2. Wda Świecie, 3. Skorpion Szczecin

Klasyfikacja Okręgowych Klubów Bokserskich w PPJ: 1. Kujawsko-Pomorski, 2. Wielkopolski, 3. Lubuski.